zázvor

Cizrnové curry se zázvorem a rýží

14. 8. 2017  

Cizrnové curry se zázvorem a rýží

Zázvor je vedle svých léčivých účinků také skvělým přírodním dochucovadlem a pokrmu dodá pikantní šmrnc. Neobejde se bez něj například curry, které lze ale různě obměňovat. Zkuste například nakombinovat zeleninu s cizrnou, díky které je výsledné jídlo nutričně vyvážené. 

zázvor

Jak na civilizační nemoci? Určitě se zázvorem!

13. 10. 2016  

Zingiber officinale Ginger Zenzero  Jengibre

Kořen zázvoru obsahuje unikátní fenoly a oleje, které bojují proti hlavním rizikovým faktorům aterosklerózy. Snižují hladinu cholesterolu a cukru v krvi a přispívají ke snížení rozsahu již existujících kardiovaskulárních změn. Zázvor snižuje hladinu „špatného“ cholesterolu LDL a VLDL a brání jejich usazování v tepnách. Kromě toho gingerol, stejně jako jiné fenoly přítomné v zázvoru, mají prokazatelně antioxidační vlastnosti.

zázvor

Zázvor a jeho vliv na bolesti svalů a kloubů

6. 10. 2016  

Zázvor a jeho vliv na bolesti svalů a kloubů

Kořen zázvoru patří k nejchutnějším a nejoblíbenějším druhům koření. Čerstvý má lehce nasládlou a kořeněnou chuť a jeho unikátní aroma dodává každému pokrmu orientální charakter. Zázvor ale není zdaleka ceněný jen v kuchyni, ačkoliv si ho s asijskými jídly spojujeme nejčastěji. Kořen zázvoru v sobě totiž skrývá mnoho éterických olejů a polyfenolů, které mají mimořádné léčivé vlastnosti.

zázvor

Zázvor v těhotenství očima vědců

26. 9. 2016  

Pregnant

Vliv zázvoru na zmírnění nevolnosti a zvracení v průběhu těhotenství zveřejnila na svých stránkách US Národní knihovna medicíny a národní institut zdraví (US National Library of Medicine a National Institutes of Health) ve vědecké studii. Do této studie bylo zařazeno 120 gravidních žen do 16. týdne gravidity s příznaky mírných až středně těžkých nevolností. Studii schválil výzkumný výbor z Kashan University.

zázvor

Zázvorový olej

8. 8. 2016  

Zázvorový olej

Zázvorový olej má příznivý vliv na stav mysli i těla a jeho použití se doporučuje zejména v průběhu podzimu a zimy, kdy se objevuje více viróz a infekcí. Zázvor je známý pro své protizánětlivé, antiseptické a rozehřívající vlastnosti, zázvorový olej je navíc přírodní antidepresivum, které se dokáže celkem účinně vypořádat s podzimními chmury!

zázvor

Zázvor jako brain food

10. 3. 2016  

zazvor-brain-food

Zázvor je exotická rostlina, která má blahodárné účinky na naše zdraví. Pomáhá nám bojovat s nachlazením, s hubnutím a potlačuje nevolnosti. Patří mezi takzvané „brain foods“ což v překladu znamená „duševní potravina“, která zvyšuje naše duševní výkony, zejména pak koncentraci a paměť. Odborníci poukazují na to, že jde o skvělou prevenci proti vzniku Alzheimerovy choroby a roztroušené skleróze.

zázvor

Zázvorová šťáva

11. 11. 2015  

fresh organic healthy ginger shot juice and root

Čerstvý, kandovaný, případně sušený zázvor zná skoro každý. Co ale zázvorovou šťávu? K získání jednoho litru zázvorové šťávy je potřeba čtyř kilogramů čerstvého šťavnatého zázvoru. Výsledek stojí za to.

zázvor

Použití zázvoru

21. 1. 2015  

pouziti-zazvoru-blog-zazvor-cz

Díky výrazné a pikantní chuti zázvor snadno poznáte. Jako koření se rozšířil po celém světě. Ve staré Číně věřili v jeho sílu a v to že přináší štěstí. Jeho použití má velmi prospěšné účinky na lidské zdraví, ať už v podobě byliny, koření nebo afrodiziaka.

zázvor

Léčebné účinky zázvoru

19. 1. 2015  

The doctor with stethoscope

Léčebné účinky zázvoru znal Orient již tisíce let. Evropa si jeho vlastností začala všímat až v relativně nedávné době.

zázvor

Historie zázvoru

13. 1. 2015  

zazvor-blog

První písemná zmínka o zázvoru jako koření spadá do čtvrtého století před naším letopočtem – hinduistický kněz v Indii zapsal sanskrtem první recept upravovaného, kořeněného masa.