Zázvorový olej

zázvor

Zázvorový olej

8. 8. 2016  

Zázvorový olej má příznivý vliv na stav mysli i těla a jeho použití se doporučuje zejména v průběhu podzimu a zimy, kdy se objevuje více viróz a infekcí. Zázvor je známý pro své protizánětlivé, antiseptické a rozehřívající vlastnosti, zázvorový olej je navíc přírodní antidepresivum, které se dokáže celkem účinně vypořádat s podzimními chmury!

Esenciální olej extrahovaný z oddenků zázvoru pomáhá bojovat s infekcemi horních cest dýchacích, takže jeho použití se přímo nabízí v případech nachlazení a chřipky. Protože působí navíc i protizánětlivě, dokáže zahřát svalový i motorický systém, zlepšuje krevní oběh a ulevuje od bolesti, doporučuje se i v případě fyzické únavy, revmatických onemocnění a při bolestech svalů a kloubů.

Olej se zázvorem ohřívá, rozjasňuje mysl a posiluje. Zmírňuje pocity vnitřního pnutí, napomáhá léčit psychická traumata, která jsou často doprovázena pocity chladu a při masáži s ním má afrodiziakální účinky na oba partnery. Zázvor je známý také tím, že velmi účinně dokáže omezovat nevolnosti při cestování, takže stačí nakapat pár kapek oleje na kapesník a při cestě zázvorové silice inhalovat.

Několik kapek zázvorového oleje zkrátka dokáže neuvěřitelné divy, takže by neměl chybět v žádné domácnosti ani kabelce!